Kradł dokumenty i wyłudzał pożyczki

  • 11.01.2017, 13:18 (aktualizacja 11.01.2017 13:20)
  • Mateusz Bensz
Kradł dokumenty i wyłudzał pożyczki
Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi za kradzież cudzego mienia oraz oszustwa jakich się dopuścił na terenie Legnicy w okresie ostatnich dwóch lat. Legniccy funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu do tej pory 8 zarzutów. Zatrzymany mężczyzna to recydywista, ścigany listem gończym

9 stycznia br. funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku wcześniej zaplanowanych działań zatrzymali poszukiwanego listem gończym 36-letniego legniczanina, podejrzanego o liczne przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili policjanci, podejrzany ma na swoim koncie, co najmniej 8 przestępstw. 15 grudnia 2016 r. dokonał kradzieży 2 telefonów komórkowych oraz dokumentów z mieszkania należącego do znajomych mężczyzny, gdzie przebywał przez jakiś czas. 28 grudnia 2016 r. mężczyzna włamał się do jednego ze sklepów meblowych na terenie miasta skąd dokonał kradzieży bonów turystycznych. 2 stycznia br. mężczyzna ten na ulicy Jordana w jednym z punktów usługowych wyrwał osobie poszkodowanej saszetkę, w której znajdowały się dokumenty oraz spora kwota pieniędzy.

Legniccy policjanci odzyskali część skradzionego mienia, które przekazali pokrzywdzonym.

Ponadto policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy udowodnili zatrzymanemu szereg przestępstw gospodarczych jakich się dopuścił w okresie ostatnich dwóch lat. Mężczyzna posługiwał się skradzionymi dokumentami i za ich pomocą dokonywał wyłudzenia pożyczek w placówkach bankowych na terenie Legnicy. Na domiar złego namawiał inne osoby do tego przestępczego procederu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności przestępczej działalności zatrzymanego mężczyzny. 36-letni legniczanin to recydywista wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Był poszukiwany listem gończym i już zza krat będzie odpowiadał przed sądem za kolejne przestępstwa, których się dopuścił po wyjściu z więzienia.

Przypominamy, że za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za oszustwa kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo popełnione w recydywie grozi kara zwiększona o połowę, czyli z 8 do 12 lat.

Mateusz Bensz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica