Środa, 25.04.2018, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Wraki na ulicach Legnicy

  • 11.01.2017, 11:10
  • damitv.pl
Wraki na ulicach Legnicy
Co zrobić, gdy od miesięcy na naszej ulicy stoi nieużywany prze nikogo samochód, zajmujący cenne miejsce parkingowe? W takiej sytuacji problem należy zgłosić straży miejskiej, policji lub zarządcy drogi.

Jeżeli pojazd zaparkowany jest na drodze publicznej w strefie ruchu lub zamieszkania, pracownik Zarządu Dróg Miejskich sprawdzi jego stan i ewentualnie nakaże właścicielowi jego usunięcie. W razie braku reakcji właściciela, pojazd może zostać odholowany na parking na koszt właściciela. Mówi o tym artykuł 50a Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o Ruchu Drogowym: „Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza”. Pojazd usunięty, a nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, uznaje się za porzucony z zamiarem wyzbycia się. Pojazd ten przechodzi na własność gminy.

Natomiast, gdy zaparkowany samochód zagraża życiu i zdrowiu, odholowywany jest natychmiast. Jak chociażby auto stojące na ul. Kwiatowej, z którego ktoś wyrwał drzwi i odsłonił zbiornik na gaz.

Zgłoszenia i interwencje w tej sprawie można przekazywać telefonicznie: ZDM – 76/756 46 00, policja – 997, straż miejska – 986 lub 76/72331853. źródło UM LEGNICA

damitv.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica