Wojciech Łobodziński kończy karierę. Dziękujemy kapitanie!

  • 11.01.2019, 15:23
  • PJ (damitv.pl)
Podziel się:
Oceń:
Wojciech Łobodziński kończy karierę. Dziękujemy kapitanie! FOT. B. Hamanowicz (miedzlegnica.eu) Wojciech Łobodziński
36-letni Wojciech Łobodziński podjął decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery. Zostaje jednak w legnickiej Miedzi, tyle że w innej roli – zajmie się pracą szkoleniową. Właśnie został bowiem grającym trenerem trzecioligowych rezerw.

Wojciech Łobodziński do Miedzi trafił w 2012 roku. Jej barw bronił przez siedem sezonów. W tym czasie zapracował na miano klubowej legendy. W sumie w Miedzi rozegrał 182 mecze, w których strzelił 34 gole. Przez długi czas był jednym z liderów drużyny, a w ostatnich latach także jej kapitanem. Z opaską kapitańską na ręce wywalczył z Miedzią historyczny awans do Lotto Ekstraklasy.

Wiele razy otwarcie mówił, że został mu do zrealizowania jeden poważny cel – awans z Miedzią do Ekstraklasy i dopiął swego. Po siedmiu latach wrócił do najwyższej ligi i jesienią pojawił się na boisku 16 razy. Wiosną nie zobaczymy go już jednak w pierwszym zespole.

- Dziękuję za te wszystkie lata kibicom Miedzi. To był wyjątkowy czas, którego nie zapomnę. Myślę, ze to dobry moment by zostawić pole do popisu młodszym. Przede mną teraz nowe wyzwania – mówi „Łobo” na oficjalnej stronie klubu.

Dodajmy, że Łobodziński rozegrał w ekstraklasie 217 spotkań. Na koncie ma też 20 goli i 4 tytuły mistrza kraju – trzy w barwach Wisły Kraków, jeden Zagłębia Lubin. Wystąpił też w reprezentacji Polski na EURO 2008.

PJ (damitv.pl)
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica