Będzie przystanek kolejowy przy LSSE. Najwcześniej w 2020 roku

  • 11.01.2019, 14:37 (aktualizacja 14.01.2019 15:45)
  • PJ (damitv.pl)
Podziel się:
Oceń:
Będzie przystanek kolejowy przy LSSE. Najwcześniej w 2020 roku FOT. AT (damitv.pl) Poseł Robert Kropiwnicki
Wszystko wskazuje na to, że przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej nareszcie powstanie przystanek dla pociągów Kolei Dolnośląskich. Taką informację przekazał mediom legnicki poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki.

W sprawie przystanku parlamentarzysta lobbuje od dłuższego czasu. Jesienią ub. roku o przystanek kolejowy przy LSSE Robert Kropiwnicki upomniał się w ministerstwie infrastruktury. Tam dowiedział się, że przystanek jest w planach PKP Polskie Linie Kolejowe, a spółka przygotowała już nawet jego projekt. Tyle że sfinansowanie inwestycji leży w gestii samorządu wojewódzkiego.

Dlatego poseł napisał w tej sprawie do urzędu marszałkowskiego. Z odpowiedzi, jaką otrzymał od członka zarządu województwa Tymoteusza Myrdy, jasno wynika, że pieniądze na budowę przystanku zostały zabezpieczone w ramach RPO na lata 2014-2020.

- To dobra wiadomość dla legniczan, którzy mieszkają na osiedlach Kopernik i Piekary, a pracują w zakładach LSSE. Mam nadzieję, że ta bardzo potrzebna naszemu miastu inwestycja zostanie zrealizowana w 2020 roku – mówi poseł Robert Kropiwnicki.

PJ (damitv.pl)
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bubu
bubu 13.01.2019, 19:32
Wybierzcie kodomitę na ponowną kadencję a wybuduje dwa przystanki w strefie,a to cwaniak,8 lat brał kasę i nic nie wybudował a teraz obiecuje,Kropiwnicki ty już miałeś swoje pięć minut i zniknij zpola widzenia
Legniczanin
Legniczanin 12.01.2019, 15:29
Przystanek faktycznie jest potrzebny, moim znadniem przydałby się jeszcze kolejny na trasie Legnica Wrocław na wysokości budynku dyżurnego "Piekary Wielkie".

Pozostałe

Legnica