Miedź rozstanie się z Adu Kwame. A co z Piątkowskim?

  • 10.01.2019, 15:04 (aktualizacja 10.01.2019 16:16)
  • PJ (damitv.pl)
Podziel się:
Oceń:
Miedź rozstanie się z Adu Kwame. A co z Piątkowskim?
Od badań wydolnościowych rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy piłkarze legnickiej Miedzi. W piątek odbędą pierwszy trening, a już w poniedziałek polecą na zgrupowanie do Turcji.

Po piątkowych zajęciach trener Dominik Nowak ogłosi listę zawodników, którzy znajdą miejsce na pokładzie samolotu do Antalii. Na pewno zabraknie ich dla Frana Cruza (pisaliśmy o tym TUTAJ) oraz Franka Adu Kwame. 33-letni defensor z Ghany już został przez klub poinformowany, że jego czas w Legnicy dobiegł końca. Teraz Miedź będzie musiała z nim rozwiązać ważną jeszcze przez 1,5 roku umowę.

Frank Adu Kwame trafił do Miedzi latem 2017 r. Był jednym z kluczowych zawodników drużyny, która wywalczyła awans (28 spotkań, 5 asyst w 1. lidze). Na boiska Lotto Ekstraklasy już tak nie błyszczał. Zaliczył tylko 6 występów, z czego tylko 2 w wyjściowej jedenastce.

Adu Kwame przegrał jesienią wyraźnie rywalizację o miejsce na lewej obronie z Arturem Pikkiem. Nowak nie widzi go też w zastosowanym pod koniec rundy systemie z trójką defensorów, bo na „wahadle” woli stawiać na Juana Camarę. Swoisty „wyrok” Ghańczyk podpisał na siebie fatalną postawą w październikowym meczu w Sosnowcu.

Niewykluczone, że zimowych rozstań będzie więcej. Pewnym miejsca w kadrze nie może być bowiem Mateusz Piątkowski. 34-letni napastnik, podobnie jak Adu był gwiazdą pierwszoligowej Miedzi, ale w ekstraklasie radzi sobie kiepsko. W 14 jesiennych spotkaniach (5 w wyjściowym składzie) strzelił tylko jednego gola. A jako że Nowak na pozycji numer „9” najczęściej stawia na Petteriego Forsella, a mogą na niej zagrać też Mateusz Szczepaniak i Fabian Piasecki, to wydaje się, że obecnie „Piątek” jest do gry dopiero czwarty w kolejności.

Doświadczony napastnik z Miedzią związany jest umową wygasającą w czerwcu br. Niewykluczone jednak, że rozstanie się z nią już teraz i wiosnę spędzi na wypożyczeniu w 1. lidze. Wbrew twitterowym spekulacjom w grę nie wchodzi jednak gra w Warcie Poznań.

PJ (damitv.pl)
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica