Kłopoty zdrowotne zakończą karierę „Tyberiana”?

  • 9.01.2019, 15:11 (aktualizacja 10.01.2019 16:25)
  • PJ (damitv.pl)
Podziel się:
Oceń:
Kłopoty zdrowotne zakończą karierę „Tyberiana”? Facebook/Tyberiusz Kowalczyk
Tyberiusz Kowalczyk przeszedł operację kolana i czeka go półroczna rehabilitacja. To oznacza, że czerwcowy powrót legnickiego gladiatora do klatki KSW jest nierealny.

- Trudno na dziś powiedzieć, kiedy i czy w ogóle będę w stanie stanąć do walki. Nie ukrywam, że poważnie rozważam zakończenie kariery i skoncentrowanie się na pracy szkoleniowej – mówi Tyberiusz „Tyberian” Kowalczyk, który dochodzi do siebie w legnickim szpitalu po zabiegu. Trafił tam po tym, jak w miniony weekend na ... piłkarskim turnieju charytatywnym zerwał mięsień czworogłowy uda.

40-letni legniczanin to były mistrz Polski i Europy strogman. W MMA stoczył cztery zawodowe walki – trzy pod sztandarem federacji FEN (zwycięstwa z Tomasem Vaicickasem, Akopem Szostakiem i Tomaszem Czerwińskim) oraz jedną w KSW. W maju 2017 roku w Warszawie przegrał z Mariuszem Pudzianowskim po czym dyskretnie zniknął z klatki.

- W ub. roku też dopadły mnie kłopoty zdrowotne i musiałem zmienić plany. Do klatki KSW miałem wrócić w czerwcu 2019, ale dziś już wiadomo, że temat to nieaktualny – mówi „Tyberian”, który od niedawna prowadzi w Legnicy sekcję MMA, gdzie szkoli swoich następców.

PJ (damitv.pl)
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica