Klub Miłośników Filmu- repertuar na styczeń

  • 7.01.2019, 15:19 (aktualizacja 07.01.2019 15:36)
  • Dawid Stefanik
Podziel się:
Oceń:
Klub Miłośników Filmu- repertuar na styczeń
Cztery seanse filmowe na styczeń przygotował Klub Miłośników Filmu w kinie Piast. Na dużym ekranie dzięki miesięcznemu karnetowi w cenie 15 zł zobaczyć będzie można takie produkcje jak "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", "Zimna wojna", "Kwiat wiśni i czerwona fasola" oraz "Manhattan".

7 stycznia, godz. 18:00

"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"

Reż. Paolo Genovese. Wyst.: Kasia Smutniak, Marco Giallini, Alba Rohrwacher, Valerio Mastandrea. Włochy, 2016, 97 min.

Film otrzymał nagrody David di Donatello - nazywane włoskimi Oscarami - dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF i MFF w Bari.

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

 

14 stycznia, godz. 18:00

"Zimna wojna"

Reż. Paweł Pawlikowski. Występują: Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Joanna Kulig. Polska / Wielka Brytania / Francja, 2018, 89 min.

Cannes - Złota Palma - Najlepszy reżyser. Złote Lwy.

Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem.

Wydarzenia pokazane w Zimnej wojnie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w komunistycznej Polsce i budzącej się do życia Europie. W ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

 

21 stycznia, godz. 18:00

"Kwiat wiśni i czerwona fasola"

Reż. Naomi Kawase. Wyst.: Kirin Kiki, Masatoshi Nagase, Kyara Uchida. Japonia / Francja, 2015, 113 min.

 

Film otwarcia na MFF Cannes. Nagrody publiczności na festiwalach w Melbourne, Sao Paulo, Warszawie.

Adaptacja bestsellerowej japońskiej powieści Duriana Sukegawy.

Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, jest właścicielem niewielkiego foodtrack'a, w którym serwuje dorayaki, japoński deser składający się z placków przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, gdyż obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Właściciel zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue.

Dzięki jej sekretnej recepturze na tytułowe "an" drobny biznes zaczyna rozkwitać... a życie bohaterów już nigdy nie będzie takie jak dotychczas...

 

28 stycznia, godz. 18:00

"Manhattan"

Reż. Woody Allen. Wyst.: Woody Allen, Diane Keaton, Meryl Streep, Anne Byrne, Mariel Hemingway. USA, 1979, 113 min.

BAFTA - Najlepszy film, Najlepszy scenariusz.

42-letni mieszkaniec Manhattanu Isaak Davis (Allen) ma pracę, której nienawidzi, 17-letnią dziewczynę Tracy (Mariel Hemingway), której nie kocha, byłą żonę - lesbijkę (Meryl Streep) piszącą `szczerą` książkę o ich małżeństwie ... żonę, którą Isaak chętnie by udusił gołymi rękami. Wszystko się zmienia gdy związuje się z pełną seksu i inteligentną Mary (Diane Keaton) - rozstaje się z Tracy, porzuca pracę i nareszcie cieszy się życiem, które nabrało sensu i kolorytu, życiem w mieście w którym seks jest tak łatwy i powszechny jak uścisk dłoni a do świata prawdziwej miłości prowadzą obrotowe drzwi ...

 

Wstęp: opłacenie miesięcznej składka członkowska KMF w wysokości 15 zł. Organizator: Legnickie Centrum Kultury.

Dawid Stefanik

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica