Trzej królowie i legnicki książę poprowadzili chrześcijański orszak

  • 6.01.2019, 17:06 (aktualizacja 07.01.2019 13:39)
  • Dawid Stefanik (damitv.pl)
Podziel się:
Oceń:
Trzej królowie i legnicki książę poprowadzili chrześcijański orszak Fot: Mariusz Witkowski
Orszak Trzech Króli przeszedł w niedzielę ulicami Legnicy. W tym roku w rolę mędrców ze wschodu wcielili się przedstawiciele parafii św. rodziny. Towarzyszyło im ponad tysiąc osób.

Wzorem lat minionych 6 stycznia ulicami Legnicy przeszedł barwny orszak na czele z biblijnymi postaciami trzech mędrców, którzy mieli przybyć do Betlejem, aby złożyć hołd narodzonemu w stajni Jezusowi Chrystusowi. Mędrców zgodnie z tradycją prowadziła gwiazda betlejemska niesiona przez harcerzy. Towarzyszył im także legnicki książę Henryk II Pobożny, który stracił życie w obronie chrześcijańskich wartości.

W orszaku przemaszerowały setki legniczan, którzy w barwnych przebraniach wspólnie kolędowali i radowali się z przyjścia na świat najważniejszej osoby w historii kościoła katolickiego. Przemarsz urozmaiciły krótkie, jasełkowe inscenizacje przygotowane przez uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy (scena przy kościele Mariackim), Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (scena przy Zamku Piastowskim) oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu (scena przy Muzeum Miedzi). Zwieńczeniem święta było wspólne kolędowanie w kościele Ojców Franciszkanów.

- Jesteśmy dziś całą czteroosobową rodziną i przyjaciółmi. Staramy się być co roku bo bardzo nam się podoba. Lubimy spędzać razem czas,  rodzinnie śpiewać kolędy i iść wspólnie świętować ze wszystkimi, którzy wierzą w to samo, znają tą samą wiarę - powiedziała nam jedna z uczestniczek orszaku.

 

Dawid Stefanik (damitv.pl)

Zdjęcia (85)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica