Święty Mikołaj niczym z legend w legnickim TPD

  • 8.12.2018, 16:45 (aktualizacja 08.12.2018 17:59)
  • TV Dami
Podziel się:
Oceń:
Święty Mikołaj niczym z legend w legnickim TPD FOT. Mariusz Witkowski
Usnuty w legendy Święty Mikołaj jest bez wątpienia wielkim przyjacielem dzieci, dobrodziejem dbającym o uśmiech i dobro najmłodszych, nie bacząc na to z jakich domów pochodzą. Właśnie taki Mikołaj odwiedził legnickich podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.

Był śmiech, była radość, była zabawa, było magicznie. Dzięki 25. edycji akcji charytatywnej TPD "Uśmiech pod Choinkę" Mikołaj zgodnie z wiekowymi opowieściami dotarł do wszystkich dzieci w Legnicy. 6 grudnia dla około 200 podopiecznych TPD Mikołaj z worem, a raczej ciężarówką prezentów czekał w siedzibie instytucji. Natomiast w sobotę 8 grudnia zorganizowano bal pełny rozmaitych atrakcji i zabaw dla blisko 150 dzieci niepełnosprawnych.

Naturalnie głównym bohaterem imprezy był uwielbiany przez wszystkie dzieci brodacz w czerwonym płaszczu, który przygotował dla każdego pokaźny paczkę pełną łakoci i zabawek.

- Akcję udało się zorganizować dzięki darowiznom przekazanych przez instytucje państwowe, m.in. Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz darczyńcom prywatnym, zakładom pracy i organizacjom pozarządowym - tłumaczy Kaźmierz Pleśniak, prezes TPD w Legnicy.

Największym darczyńcą w tym roku było Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie, które już po czwarty rok z rzędu przekazało środki uzbierane podczas andrzejkowego koncertu Out Of Control (zbiórka opiewała na sumę ponad 3 tys. złotych). Na drugim miejscu tego szlachetnego podium znalazła się Legnicka Strefa Ekonomiczna (2 tys. zł), miejsce trzecie należy do Wyższej Szkoły Medycznej (700 zł)

- Pomoc drugiemu człowiekowi, szczególnie tym najmłodszym i bezbronnym wobec świata, jest niezwykle ważna, a połączenie pomocy z zabawą to szczytna inicjatywa. Zostaje pogratulować ekipie LAiK za organizacje imprezy oraz podziękować naszym partnerom, muzykom i wspaniałej publice - jest wspólny, wspinały sukces. Wierzę, że z roku na rok będzie nas coraz więcej, bo tak się dzieje - podsumowuje prezes LAiK, Dawid Stefanik.

Około 2 tys. paczek trafi także do najmłodszych mieszkańców powiatu legnickiego.

TV Dami

Zdjęcia (19)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica