Legniczanie na gościnnych występach u posła Kropiwnickiego

  • 8.12.2018, 16:35 (aktualizacja 08.12.2018 18:15)
  • DS (TV Dami)
Podziel się:
Oceń:
Legniczanie na gościnnych występach u posła Kropiwnickiego FOT. DS (TV Dami)
57-osobowa grupa miała wyjątkową okazję poznania od kuchni najważniejszych instytucji naszego państwa, czyli Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Wycieczka została zorganizowana w ramach edukacji obywatelskiej, którą realizuje polski parlament.

- Każdy poseł posiada możliwość zaproszenia raz w roku grupy mieszkańców ze swojego okręgu wyborczego i oprowadzenia ich po obiekcie. Z taką inicjatywą ponownie wyszedł poseł z naszego regionu Robert Kropiwnicki - tłumaczy organizator wycieczki, szef rady miejskiej Jarosław Rabczenko.

Choć grupa była zróżnicowana wiekowo, to wśród zwiedzających dominowała młodzież szkolna (m.in. 30 osób z V LO) oraz środowiska lokalnych działaczy społecznych związanych z organizacjami pozarządowymi. Legniczaninie pod opieką przewodnika i posła Roberta Kropiwnickiego mogli zobaczyć zarówno te najważniejsze, znane z telewizji pomieszczenia obu izb parlamentarnych oraz te będące bardziej w cieniu zakamarki obiektu, poznać historię polskiego parlamentaryzmu i zasady funkcjonowania najważniejszych instytucji naszego państwa.

- Wycieczkę zakończył wspólny obiad w sejmowej restauracji. Była to wyjątkowa lekcja WOS-u, która młodzieży bardzo się spodobała - przyznała jedna z nauczycielek.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Warszawy. - Było to wyjątkowe doświadczenie i świetna atrakcja, w końcu nie każdy miał okazje zwiedzić parlament od środka, niektórzy są nawet pierwszy raz w stolicy – powiedzieli nam wycieczkowicze.

Dodajmy, że wycieczka była w pełni darmowa i pozbawiona cech agitacji politycznej, co należy odnotować jako duży plus dla jej organizatorów.

DS (TV Dami)

Zdjęcia (47)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica