Za bilet parkingowy w Legnicy wkrótce zapłacimy również kartą

  • 7.12.2018, 12:14 (aktualizacja 10.12.2018 13:27)
  • PJ (TV Dami)
Podziel się:
Oceń:
Za bilet parkingowy w Legnicy wkrótce zapłacimy również kartą
W przyszłym tygodniu wymienione zostaną wszystkie legnickie parkomaty. Zastąpią je nowoczesne modele Parkeon Strada Transfer, które będą obsługiwać zarówno karty chipowe, jak i zbliżeniowe. Dla bezpieczeństwa nie będzie wymagane wprowadzenie kodu PIN. W nowych urządzeniach będzie nadal można kupować bilety parkingowe, wrzucając do automatu monety.

Wymiana 50 obecnie działających w Legnicy parkomatów zaplanowana została na trzy dni. Rozpocznie się 11 grudnia, a skończ 13 grudnia.

- Z uwagi na konieczność dostosowania do współpracy kilku systemów, w pierwszych dniach od uruchomienia tej usługi mogą występować niewielkie problemy techniczne. Nie zwalnia to jednak z wykupienia biletu. Zgodnie bowiem z uchwałą rady miejskiej, w przypadku awarii bądź przerwy w działaniu parkomatu, bilet należy wykupić w innym, najbliższym urządzeniu do poboru opłat za parkowanie – wyjaśnia Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy.

Strefę Płatnego Parkowania w Legnicy od samego początku jej istnienia zarządza firma City Parking Group z Grudziądza. Jesienią ub. roku wygrała przetarg na jej obsługę na cztery lata (do 2021 roku). W wartej 4,3 mln zł umowie, jaką krajowy potentat w parkingowej branży (ma pod swoją opieką dziś kilkadziesiąt stref płatnego parkowania, w Polsce Czechach i na Słowacji) podpisał z Zarządem Dróg Miejskich, znalazł się m.in. zapis dot. zainstalowania parkomatów umożliwiających płatność kartą. Parking City Group musi się z tym wyrobić do końca 2018 roku.

Grudziądzka spółka była też zobowiązana do wdrożenia pilotażowego systemu informacji parkingowej polegającego na kontroli wolnych stanowisk za pomocą specjalnych czujników. Niedawno zaczął on działać przy ul. Chojnowskiej.

PJ (TV Dami)
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica