Radny Kupaj chce, by Legnica postawiła na podziemne śmietniki

  • 6.12.2018, 11:46 (aktualizacja 06.12.2018 11:54)
  • PJ (TV Dami)
Podziel się:
Oceń:
Radny Kupaj chce, by Legnica postawiła na podziemne śmietniki FOT. AT (TV Dami) Radny Maciej Kupaj (PO)
Radny Platformy Obywatelskiej Maciej Kupaj jest zdania, że Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej powinno rozszerzyć swoje usługi o budowę budowę podziemnych śmietników i najem pojemników.

Śmietniki zwykle negatywnie wpływają na estetykę przestrzeni, często są przepełnione,wokół nich panuje brzydki zapach i są siedliskiem szczurów. Dużo bałaganu wokół nich robią także osoby zbierające puszki i inne odpady. Niejednokrotnie bałagan przy nich panujący był tematem dyskusji na lokalnych portalach i w mediach społecznościowych. takie sytuacje wpływają negatywnie na wizerunek miasta, niezależnie od tego, do kogo śmietnik należy. Ze względu na koszty i pojemność śmietników podziemnych ich budowa i utrzymanie jest nieopłacalne dla wielu rozdrobnionych wspólnot” - pisze Kupaj w interpelacji do prezydenta miasta.

Na podziemne śmietniki już w 2013 roku postawiła Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Pierwszy wybudowany został przy ul. Kosmicznej. Dziś na osiedlu Kopernika jest ich już pięć. Kolejne są w planach.

- Podziemne śmietniki zwyczajniesię sprawdziły. Nasi lokatorzy to widzą i czują. Bo poprawiła się estetyka osiedla, a i przykrych zapachów jest mniej – mówi Grzegorz Lewandowski, wiceprezes LSM.

Największa w mieście spółdzielnia mieszkaniowa za jeden śmietnik płaciła specjalistycznej firmie ok. 120 tys. zł. Dlatego zdaniem radnego Kupaja, dobrym rozwiązaniem byłoby poszerzenie oferty LPGK o budowę i administrację śmietników podziemnych za cenę odpowiadającą rzeczywistym kosztom.

Kupaj jest przekonany, że długoterminowe umowy zapewniłoby miejskiej spółce opłacalność inwestycji. A legniczanom mieszkającym we wspólnotach mieszkaniowych - większy komfort życia.

PJ (TV Dami)
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Domator
Domator 6.12.2018, 15:54
Tyle, że to obowiązek wspólnot

Pozostałe

Legnica