Posłanka z Kunic bohaterką politycznego transferu. To jej koniec w Nowoczesnej?

  • 6.12.2018, 09:57 (aktualizacja 06.12.2018 10:17)
  • PJ (TV Dami)
Podziel się:
Oceń:
Posłanka z Kunic bohaterką politycznego transferu. To jej koniec w Nowoczesnej? AT (TV Dami) Posłanka Elżbieta Stępień
W Sejmie powstał klub poselski Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Dołączyła do niego ósemka posłów Nowoczesnej, w tym Elżbieta Stępień z podlegnickich Kunic.

- Byłam, jestem i będę w Koalicji Obywatelskiej. Uważam, że tak jak na wszystkich szczeblach samorządu, tak samo w parlamencie powinien powstać wspólny klub Koalicji Obywatelskiej. Polityczna odpowiedzialność wymaga od nas współpracy i pogłębiania Koalicji Obywatelskiej. Każdy, kto chce być w Koalicji Obywatelskiej, musi być w jej klubie parlamentarnym – wyjaśnia swoją decyzję Elżbieta Stępień w mediach społecznościowych.

W 2014 roku polityczna debiutantka Stępień zdobyła poselski mandat z pierwszego miejsca legnicko-jeleniogórskiej listy Nowoczesnej. Gdy przed dwoma laty do pojedynku o przywództwo w partii stanął Ryszard Petru i Katarzyna Lubnauer – poparła tego pierwszego. Lada chwila posłanka z Kunic zapewne znajdzie się poza Nowoczesną, ale zwiększą się za to jej szanse na dobre miejsce na liście PO-KO w przyszłorocznych wyborach.

Poza Stępień do klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska przeszli: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marek Sowa, Piotr Kobyliński, Kornelia Wróblewska, Krzysztof Truskolaski, Piotr Misiło oraz Michał Jaros.

Ten ostatni to bohater tzw. afery taśmowej sprzed pięciu lat. Jaros, wtedy jeszcze wrocławski poseł PO, odwiedził radnego z Legnicy Pawła Frosta, i złożył mu ocierającą się o polityczną korupcję propozycję. Chodziło o poparcie w wyborach szefa wojewódzkich struktur partii PO Jacka Protasiewicza, a nie Grzegorza Schetyny. W 2016 roku Jaros przeszedł do Nowoczesnej. Publicznie wówczas oświadczył, że „ze względu na Schetynę”.

PJ (TV Dami)
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica