Po trzech latach przerwy LPGK znów będzie odśnieżać miasto

  • 5.12.2018, 12:42
  • PJ (TV Dami)
Podziel się:
Oceń:
Po trzech latach przerwy LPGK znów będzie odśnieżać miasto
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wygrało przetarg na odśnieżanie miasta w latach 2019-2020. Umowa z Zarządem Dróg Miejskich opiewać będzie na 2 518 659,36 zł.

W 2015 roku LPGK doznało równie spektakularnej, co kosztownej wpadki przegrywając ogłoszony przez ZDM przetarg z konsorcjum, które zawiązały jaworska firma COM-D i legnicka FHU Paweł Wójcik. Miejska spółka straciła wówczas trzyletnie zlecenie na odśnieżanie i sprzątanie Legnicy warte blisko 14 mln zł. Nie pomogło nawet odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

Tym razem Zarząd Dróg Miejskich postanowił wybrać firmę osobno do odśnieżania, sprzątania i zajmowania się zielenią. I już nie na trzy, a na dwa lata. Póki co rozstrzygnął przetarg na odśnieżanie. Podobnie, jak przed trzema laty o zlecenie LPGK rywalizowało z konsorcjum COM-D-FHU Paweł Wójcik. Tym razem jednak komunalna spółka wygrała, składając tańszą ofertę opiewającą na nieco ponad 2,5 mln zł. Konkurencja okazała się droższa o 400 tys. zł z okładem (2 953 765,74 zł)

Po spektakularnej przetargowej porażce (pierwsza oferta LPGK zawierała wady prawne) sprzed trzech lat w niełaskę prezydenta Tadeusza Krzakowskiego popadł prezes LPGK Józef Wasinkiewicz. Względów już nie odzyskał i z czasem został wysłany na emeryturę. Jego następca – Bogusław Graboń, chwilę po objęciu stanowiska ogłosił, że odzyskanie umów na odśnieżanie i sprzątanie miasta, będzie dla niego priorytetem. Błędów poprzednika nie powielił.

PJ (TV Dami)
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jaaaa
jaaaa 6.12.2018, 13:39
Artykuł o LPGK a na zdjęciu pługi COM-D he he

Pozostałe

Legnica