Arkadiusz Baranowski przewodniczącym rady miejskiej?

  • 9.11.2018, 14:55 (aktualizacja 13.11.2018 13:26)
Podziel się:
Oceń:
Arkadiusz Baranowski przewodniczącym rady miejskiej? FOT. AT (TV Dami) Arkadiusz Baranowski
19 listopada odbędzie się pierwsza sesja rady miejskiej w nowej, tym razem pięcioletniej kadencji. Póki co podczas piątkowej uroczystości prezydent Tadeusz Krzakowski i radni odebrali z rąk szefa Miejskiej Komisji Wyborczej Alberta Kozakowskiego zaświadczenia o wyborze.

W 23-osobowej radzie miejskiej jest aż dziesięciu nowicjuszy. Najwięcej, bo aż sześciu ma ich klub Prawa i Sprawiedliwości. Najstarszą radną w nowej kadencji będzie 70-letnia nauczycielka Bogumiła Słomczyńska, najmłodszą zaś 20-letnia studentka Aleksandra Krzeszewska.

Podczas piątkowej uroczystości zaświadczenie o wyborze na radnego odebrał m.in. Tadeusz Krzakowski. Tyle że prezydent radnym nie będzie. Wiadomo już, że w radzie miejskiej zastąpi go nie Dariusz Popiwczak, a Elżbieta Czeszejko-Sochacka.

Popiwczak, który na Piekarach miał na prezydenckiej liście trzeci wynik po Krzakowskim i Piotrze Żabickim, z mandatu bowiem zrezygnował, bo nie chciał zrezygnować ze stanowiska wicedyrektora Zespołu Szkół Integracyjnych. Tym samym do rady miejskiej wejdzie Czeszejko-Sochacka, która zebrała od niego 18 głosów mniej.

Najwięcej głosów w październikowych wyborach do rady miejskiej otrzymał Jarosław Rabczenko (1776). Drugi wynik uzyskał Arkadiusz Baranowski (1626), a trzeci Tadeusz Krzakowski (1517). Wysokie poparcie, przekraczające tysiąc głosów, otrzymali również: Jolanta Kowalczyk (1399), Maciej Kupaj (1304), Marta Wisłocka (1118), Krystyna Barcik (1108) i Ryszard Kępa (1072).

Przypomnijmy, że klub prezydencki liczyć będzie dziewięciu radnych. Kluby Prawa i Sprawiedliwości i Koalicji Obywatelskiej – po siedmiu. Pierwsza sesja zwołana została na 19 listopada. Tego dnia rada miejska wybierze przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz składy i szefów komisji tematycznych.

Tymczasem w zaciszu gabinetów toczą się polityczne negocjacje dot. obsady najważniejszych stanowisk w radzie. Prawdopodobnie dojdzie do powtórki sprzed czterech lat, kiedy to klub Tadeusza Krzakowskiego zawarł koalicję z PiS-em i w personalnych głosowaniach „wyciął w pień” radnych PO. W ratuszowych korytarzach mówi się, że prezydencko-pisowski sojusz już został przyklepany. A jednym z jego fundamentalnych ustaleń jest fotel przewodniczącego dla Arkadiusza Baranowskiego.

Skład rady miejskiej:

KWW Tadeusza Krzakowskiego: Ryszard Kępa, Marek Filipek, Grażyna Pichla, Wojciech Cichoń, Ignacy Bochenek, Bogumiła Słomczyńska, Piotr Żabicki, Elżbieta Dybek, Elżbieta Czeszejko-Sochacka.

Prawo i Sprawiedliwość: Łukasz Laszczyński, Jolanta Kowalczyk, Andrzej Lorenc, Arkadiusz Baranowski, Joanna Śliwińska-Łokaj, Marta Wisłocka, Zbigniew Rogalski.

Koalicja Obywatelska: Lesław Rozbaczyło, Piotr Niemiec, Jarosław Rabczenko, Aleksandra Krzeszewska, Maciej Kupaj, Jan Szynalski, Krystyna Barcik.

Zdjęcia (21)

  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

radnya
radnya 9.11.2018, 22:26
Podczas piątkowej uroczystości zaświadczenie o wyborze na radnego odebrał m.in. Tadeusz Krzakowski - mistrz mistrz mistrz pióra
radnyyy
radnyyy 9.11.2018, 15:59
Krzakowski odebral zaswiadczenie o wyborze na prezydenta ale coz dla dami to wsio rybunia! albo lepiej brzmi ze na radnego:!

Pozostałe

Legnica