Lato 2019 bez kąpieli przy ul. Stromej. SAG wrzucił przetarg do kosza

  • 7.11.2018, 12:21 (aktualizacja 07.11.2018 12:25)
  • PJ (TV Dami)
Podziel się:
Oceń:
Lato 2019 bez kąpieli przy ul. Stromej. SAG wrzucił przetarg do kosza AT (TV Dami) Basen "Kabewiak" przy ul. Stromej. Tu ma powstać letni park wodny "Aquafun Legnica"
Stało się to, na co czekaliśmy od miesiąca. Strefa Aktywności Gospodarczej właśnie unieważniła przetarg, który miał wyłonić wykonawcę letniego park wodnego o dumnie brzmiącej nazwie „Aquafun Legnica”.

Do przetargu na budowę obiektu przy ul. Stromej wpłynęła tylko jedna oferta. Na dwie minuty przed zamknięciem postępowania złożyło ją konsorcjum złożone z firm: Moris-Polska z Warszawy i Transcom z Katowic. Oferta opiewała na 35 465 925, 39 zł.

Taka kwota znacznie przekracza możliwości finansowe SAG-u. Miejska spółka zamierza bowiem wydać na inwestycję 26 400 000 zł. Z ogłoszeniem decyzji o unieważnieniu postępowania przetargowego czekała aż miesiąc.

Przypomnijmy, że budowa letniego parku wodnego kosztować ma ponad 30 mln zł. Za inwestycję odpowiedzialna jest SAG. Komunalna spółka na inwestycję odłożone ma 2 mln zł. Ponad 17 mln zł planuje pożyczyć w banku. Resztę dołożyć ma miasto w ramach dokapitalizowania swojej spółki. Dodajmy, że odsetki, jakie SAG będzie musiał spłacić bankowi szacuje się na 9,5 mln zł.

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Tadeusza Krzakowskiego i jego urzędników, „Aquafun Legnica” miał być gotowy na przyszłoroczne wakacje. Dziś już wiadomo, że nie będzie. Zakładając, że SAG wkrótce ogłosi drugi przetarg, z wodnych atrakcji przy ul. Stromej, legniczanie skorzystają najwcześniej latem 2020 roku. O ile kiedykolwiek popadający w ruinę „Kabewiak” drugiego życia się doczeka.

PJ (TV Dami)
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica