Prezydent ogłosił konkurs na dyrektora Galerii Sztuki

  • 11.10.2018, 11:36 (aktualizacja 11.10.2018 14:30)
  • damitv
Podziel się:
Oceń:
Prezydent ogłosił konkurs na dyrektora Galerii Sztuki Fot. Andrzej Trzeciak Zbigniew Kraska
Do dwóch razy sztuka? Prezydent Tadeusz Krzakowski rozpisał konkurs, który ma wyłonić nowego szefa Galerii Sztuki w Legnicy. Ubiegłoroczny został przeprowadzony w atmosferze artystycznego nieładu i zakończył się kompromitacją urzędników z magistratu.

 

Galeria Sztuki w Legnicy nowego dyrektora miała mieć od 1 stycznia br. Do konkursu stanęło pięciu kandydatów. Wygrała go Justyna Teodorczyk - obecnie wicedyrektor Legnickiego Centrum Kultury. Tyle że werdykt komisji konkursowej zaskarżyła jedna z jej kontrkandydatek – pracownica galerii Monika Szpatowicz.

Okazało się, że miała ku temu podstawy, bo Teodorczyk została wybrana, mimo że nie spełniała wszystkich konkursowych kryteriów – chodziło o brak trzyletniego doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Prezydent Tadeusz Krzakowski nie miał wyjścia. Konkurs unieważnił, a z ogłoszeniem nowego postanowił poczekać rok.

Jednocześnie namówił rządzącego legnicką Galerią Sztuki od prawie 20 lat Zbigniewa Kraskę na odłożenie emerytalnych planów do stycznia 2019. Kandydaci na dyrektorskie stanowisko swoje oferty mogą składać do 16 listopada br. w wydziale oświaty, kultury i sportu urzędu miasta.

Ogłoszenie o konkursie:  https://portal.legnica.eu/gfx/portal/userfiles/_public/oferty_pracy/20181011-ogloszenie-galeria.pdf

 

damitv

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gh
gh 11.10.2018, 17:23
przepraszam za 8 dni wybory, a pan K ogłasza KONKURS???
kpina.
chce swojego wsadzić jeszcze przed wyborami?

Pozostałe

Legnica