Szpital płaci miastu podatek. Rabczenko: zmienię to

  • 9.10.2018, 14:41 (aktualizacja 09.10.2018 15:24)
  • damitv
Podziel się:
Oceń:
Szpital płaci miastu podatek. Rabczenko: zmienię to Fot. Andrzej Trzeciak Jarosław Rabczenko, Krystyna Barcik
Współpraca urzędu miasta z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy w zasadzie nie istnieje – mówi Jarosław Rabczenko, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Legnicy.

W przypadku wyborczego zwycięstwa Jarosława Rabczenki, miejska politykę zdrowotną czekają poważne zmiany. Jej główne założenia kandydat Koalicji Obywatelskiej przedstawił na wtorkowej konferencji prasowej przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym, w towarzystwie jego dyrektor Krystyny Barcik. 

- Mamy w mieście jeden z najlepszych szpitali w województwie. Niestety nie wykorzystujemy tego atutu. Można wręcz stwierdzić, że współpraca urzędu miasta z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy w zasadzie nie istnieje – mówi Rabczenko.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej obiecuje, że pod jego rządami miasto będzie m.in. finansować prowadzone w szpitalu programy profilaktyczne dot. chorób cywilizacyjnych, a także wykupi dla seniorów pakiety usług medycznych. Rabczenko zapowiada też, że szpital zostanie zwolniony z płacenia podatku od nieruchomości.

- O zwolnienie z podatku ubiegamy się od wielu lat. Niestety, bezskutecznie. Tymczasem wiele samorządów na Dolnym Śląsku praktykuje takie rozwiązanie. Jest też inne. Szpitale podatek płacą, ale potem pieniądze „wracają” do niego w postaci dotacji do konkretnych programów zdrowotnych – mówi dyrektor Krystyna Barcik.

Z tytułu podatku od nieruchomości Wojewódzki Szpital Specjalistyczny do miejskiej kasy odprowadza rocznie 700 tys. zł. Wydatki z budżetu miasta na lecznicę w ostatnich latach ograniczyły się do zakupu jednego kardiomonitora transportowego. Kosztował 35 tys. zł.

 

damitv
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica