Usuwanie cellulitu, czyli jak się pozbyć tzw. pomarańczowej skórki

  • 2.08.2018, 14:08 (aktualizacja 06.08.2018 12:15)
Podziel się:
Oceń:
Usuwanie cellulitu, czyli jak się pozbyć tzw. pomarańczowej skórki
Cellulit, popularnie nazywany pomarańczową skórką to utrapienie 99. procent kobiet.

 

Choć bywa, że odżywiamy się zdrowo i wylewamy z siebie siódme poty na siłowni, to ta nieznośna pomarańczowa skórka towarzyszy nam przez całe życie. Ale wcale nie musi tak być! Istnieją sposoby, które pozwalają skutecznie pozbyć się znienawidzonego cellulitu i cieszyć się pięknym i jędrnym ciałem.

Co to jest cellulit?

Cellulit najczęściej pojawia się na piersiach, brzuchu i udach. Z medycznego punktu widzenia jest on nierównomiernym rozmieszczeniem tkani tłuszczowej i najdotkliwiej dotyka osoby z nadwagą. Z cellulitem zmagają się również kobiety szczupłe, takie które na nadmiar zbędnych kilogramów narzekać nie mogą, a wręcz przeciwnie, zmagają się nawet z niedowagą. Za powstawanie cellulitu odpowiedzialne są nie tylko złe nawyki żywieniowe (nadmiar cukru i soli w diecie), ale również brak ruchu (siedzący tryb życia), nałogowe palenie papierosów, noszenie zbyt obcisłych ubrań czy wady postawy.

Jak można walczyć z cellulitem?

Idealnym rozwiązaniem byłaby zmiana nawyków żywieniowych i sposobu życia o 180 stopni, ale niegwałtownie, bo mogłoby to wywołać niemały szok w organizmie. Najlepiej zacząć od małych kroków. Oczyścić ciało z nadmiaru zatrzymanej wody (to pobudzi ukrwienie) i zacząć się więcej ruszać. Warto też zadbać o odpowiednią dietę, ograniczyć spożywanie soli oraz cukru, no i oczywiście rzucić palenie.

Ale to jeszcze nie koniec! W walce z cellulitem pomocny będzie również codzienny masaż. Miejsca dotknięte pomarańczową skórką można szorować gąbką lub myjką z wypustkami (do kupienia za niewielkie pieniądze w drogeriach) oraz wmasowywać w nie, bardzo popularne i ogólnodostępne na rynku kosmetycznym, żele i olejki antycellulitowe. Powinno się je stosować codziennie, przynajmniej przez trzy miesiące.

Bywa i tak, że porzucenie złych nawyków żywieniowych, ruch i codzienne, domowe masaże nie przynoszą oczekiwanych efektów, co może prowadzić do zniechęcenia i frustracji. Z reguły dotyka to osoby z cellulitem zaawansowanym, a na taki, jedynym wyjściem może być wizyta w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym np. takim: http://www.studiolaser-depilacja.pl/inne-zabiegi/endermologia.html, który ma do zaoferowania zabiegi, skutecznie pozwalające pozbyć się pomarańczowej skórki. Ważne, aby trafić w certyfikowane miejsce i na wykwalifikowanych specjalistów, którzy doradzą nam, jaki zabieg będzie najwłaściwszy. Czy potrzebny jest mechaniczny drenaż limfatyczny, a może masaż bańką chińską, endermologia czy karboksyterapia?

Poza zmianą trybu życia, masażami czy korzystaniem z zabiegów kosmetycznych w profesjonalnych gabinetach, walkę z cellulitem warto również wspomóc, sięgając po to, co daje natura. Picie zielonej herbaty, pokrzywy, jedzenie brokułów, czarnej rzepy czy buraków wpłynie pozytywnie na organizm, pobudzając jego ukrwienie, usprawniając przemianę materii i wpływając na budowę kolagenu.

Ważne, aby się nie zniechęcać i walczyć do końca wytrwale, wtedy na pewno pozbędziemy się cellulitu i osiągniemy wymarzony efekt.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica