Sterowany dom

  • 11.04.2018, 13:46 (aktualizacja 12.04.2018 12:50)
  • damitv.pl
Podziel się:
Oceń:
Sterowany dom
Coraz większą popularność zyskują w budownictwie systemy centralnego sterowania domem. Są to bardzo wygodne rozwiązania, które pozwalają m.in. zaoszczędzić energię elektryczną. Poza tym, świetnie chronią posesję przed włamywaczami.

Oszczędności w domu inteligentnym

Korzystając z systemu centralnego sterowania można zoptymalizować działanie klimatyzacji i ogrzewania. System jest bardzo inteligentny i nowatorski, bez problemu wykryje otwarte okno i tym samym wyłączy czasowo ogrzewanie, by zminimalizować utratę ciepła. Wskaźniki systemowe można ustawić zgodnie z temperaturą panującą na zewnątrz lub według własnych preferencji. System centralnego sterowania doskonale sprawdza się w każdym budynku, ale przede wszystkim poleca się go osobom planującym budowę własnego domu.

Rodzaje czujników zawartych w systemie inteligentny dom

W ofercie systemu sterowania dostępnych jest kilka rodzajów czujników. Jednym z nich jest czujnik zalania, który idealnie sprawdza się w pobliżu pralki i zmywarki. W momencie wykrycia wycieku wody system zamyka główny zawór i informuje domowników o awarii. Sprzęt jest niewielki więc można go zainstalować w każdym miejscu. Poza tym, dostępne są również detektory przeciwpożarowe, które świetnie współpracują ze zraszaczami i zaworami gazu. W przypadku pojawienia się pożaru inteligentny dom jest w stanie sam uporać się z zagrożeniem i wezwać straż pożarną. W sytuacji ryzyka, domownicy są natychmiast informowani o niebezpieczeństwie. W pakiecie systemu centralnego sterowania dostępny jest też czujnik antywłamaniowy. Mechanizm, który jest odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie okien i drzwi, służy również do monitorowania domu, gdy domowników nie ma w środku. Otwarcie, któregoś z elementów pod nieobecność właścicieli determinuje włączenie alarmu antywłamaniowego. Dodatkowo, w inteligentnym domu można zamontować kamerę, która będzie przesyłać obraz z budynku do komputera czy smartfona, któregoś z domowników.

Jak ustawiać właściwości systemu?

Inteligentny dom jest całkowicie zdigitalizowany. Wszystkie ustawienia dokonuje się przez program komputerowy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zmieniać parametry instalacji i innych elementów wyposażenia domu bez ruszania się z kanapy. Wszystkie operacje można wykonać za pomocą smartfona, nawet podczas nieobecności w domu. To nowoczesne rozwiązanie jest coraz bardziej popularne w nowym budownictwie. Klienci decydujący się na budowę własnego domu często wybierają od razu system centralnego sterowania. Inteligentny dom pozwala zminimalizować koszty użytkowania budynku i świetnie chroni przed zagrożeniami jak – włamanie czy pożar.

Decydując się na budowę własnego domu najlepiej skorzystać z pomocy zaufanej firmy jak np. https://new-house.com.pl/, która działa na rynku już od 25 lat. Proponuje ona gotowe projekty domów, albo oferty przygotowane na życzenie klienta, w których z pewnością uwzględni chęć montażu systemu centralnego sterowania. Przy tak ważnym projekcie ważne jest, by firma wykonawcza potrafiła sprostać oczekiwaniom klienta, a wspomniane przedsiębiorstwo dokłada wszelkich starań, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających. 

damitv.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica