Auto poleasingowe – wady i zalety

  • 1.03.2018, 13:39 (aktualizacja 01.03.2018 13:41)
  • damitv.pl
Podziel się:
Oceń:
Auto poleasingowe – wady i zalety
Zakup poleasingowego auta musi być wcześniej dokładnie przemyślany. Niestety, nie zawsze takie używane samochody będą dobrym rozwiązaniem.

Prócz szeregu zalet posiadają też swoje wady, do których trzeba zaliczyć intensywną eksploatację i wysoki stan licznika. Ważne jest też, gdzie dokonuje się zakupu auta, bo, mimo iż firm jest wiele, stan techniczny większości pojazdów pozostawia wiele do życzenia.


Uwaga na stan techniczny pojazdu!

Jedną z najważniejszych kwestii przy zakupie auta używanego przez firmy, jest dokładne sprawdzenie go od strony technicznej. Mimo, iż sprzedawcy udostępniają książkę serwisową, na podstawie której można sprawdzić wszelkie naprawy itp. to warto dla własnego bezpieczeństwa podjechać na stację diagnostyczną. Problem z zawieszeniem w autach poleasingowych nie należy do rzadkości, wiec zapewnienia sprzedawcy nie powinny być priorytetem przy zakupie.

Uszkodzenia lakieru

Niestety, jeżdżąc firmowym autem w leasingu mało który kierowca dba o niego. Cóż wszelkie powstałe szkody pokryje przecież właściciel pojazdu lub firma ubezpieczeniowa. Otarcia lakieru, odpryski czy widoczne ślady wgnieceń nie są więc rzadkością. Na takie szczegóły należy więc zwrócić baczną uwagę, bo nawet mały ubytek może być źródłem rdzy, która szybko pojawi się na pojeździe.

W jaki sposób auto było użytkowane

Wbrew pozorom, to, w jakiej firmie samochód był używany, ma znaczenie. Jeśli służył w firmie budowlanej bądź ogólnie do transportu materiałów niestety nie można wtedy liczyć, że jego stan będzie zadowalający. Decydując się na poleasingowe auta, warto poznać jego wcześniejszą historię, i wybrać pojazd, który nie był intensywnie eksploatowany, i nie posiada widocznych uszkodzeń i zaniedbań.

Auto na każdą kieszeń

Samochody poleasingowe mają to do siebie, że można nabyć je za stosunkowo niską cenę. Zazwyczaj są to pojazdy młode jeśli chodzi o rocznik, a ich cena jest atrakcyjna z racji tego, że pochodzą z  firm, które nie zdecydowały się ich wykupić. Szukając sprawdzonego auta, warto odwiedzić autakrajowe.com.pl, gdzie na pewno uda się dobrać pojazd dopasowany pod każdym względem. Za zakupem auta po firmie przemawia szczególnie ich cena. Mając do wyboru używany samochód od prywatnego sprzedawcy, a auto poleasingowe takiej samej marki, na pewno pierwsza opcja będzie znacznie droższa, mimo iż niczym nie będzie się wyróżniała. Można powiedzieć, że auta po leasingu stanowią doskonałą alternatywę dla pojazdów używanych, bo bez problemu każdy sprawdzi ich historię.

Gdzie kupić auto?

Sprzedażą poleasingowych aut osobowych, jak i dostawczych zajmuje się wiele firm. Warto jednak wybrać, tę, która ma największe doświadczenie i najlepszą opinię. Oczywiście sam pojazd, jego rocznik i stan jest także ważny. Najszybciej pojazd można znaleźć online, choć na to nie ma reguły, bo lokalnie działające firmy często również mają wiele do zaoferowania, więc, zamiast kusić się na pierwszą lepszą ofertę, warto poświęcić czas i szukać do skutku. Na pewno uda się znaleźć pojazd, który spełni oczekiwania.

damitv.pl
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kajetan
kajetan 10.09.2018, 12:46
Zakup auta polesingowego nie jest wprawdzie rozwiązaniem idealnym, ale na pewno wartym rozważenia. Źródeł i ofert jest wiele. Warto zaglądać między innymi na EFL, ale szukać można też na allegro i olx.
andy
andy 29.07.2018, 15:30
Warto śledzić przede wszystkim aukcje z samochodami pokontraktowymi lub po leasingu operacyjnym. To bezpieczniejsze oferty niż te dotyczące samochodów powindykacyjnych, które bywają mniej zadbane. Ważne jest też odpowiednie źródło - sprawdzone źródło, np. EFL czy PKO.

Pozostałe

Legnica