Poszkodowani w wybuchu gazu podziękowali koncertowo

  • 10.02.2018, 13:58 (aktualizacja 12.02.2018 14:50)
  • Dawid Stefanik
Podziel się:
Oceń:
Poszkodowani w wybuchu gazu podziękowali koncertowo
9 lutego w Galerii Gwarnej odbył się koncert, którym poszkodowani w wyniku wybuchu gazu w lokalu gastronomicznym przy ul. Gwiezdnej chcieli podziękować wszystkim darczyńcom. Poszkodowani zbierają fundusze na leczenie obrażeń doznanych w wypadku. Charytatywnie zagrały cztery składy: Iris, Nikola Warda&Marcin Gołda, The Vets i PatiKa. Wejście na koncert było darmowe, lecz każdy mógł wesprzeć ofiary wypadku licytując rozmaite fanty w przerwach koncertu. Udało się zebrać 1900 zł.

Jak przyznał organizator koncertu Jacek Kamola, impreza jest podziękowaniem dla osób, które włączyły się do pomocy poszkodowanym. Wejście jest otwarte i serdecznie wszystkich zapraszam. Kwotę uzyskaną z licytacji podzielimy między trzech najbardziej poszkodowanych. W sobotę wieczorem na swoim profilu na Facebook wystawię podarowaną od Rafała Collins czapkę z autografem. Bracia Collonis obiecali także, że jak środki ze zbiórek nie wystarczą na leczenie, to zorganizują jeszcze dodatkową imprezę charytatywną.

Poszkodowani tłumaczyli, że czeka ich długa rehabilitacja, liczne zabiegi i kosztowne leki. Jest to warunek ratunku zdrowia i powrotu do normalnego życia. Niestety nie wszytko jest refundowane przez NFZ.  Właściciel lokalu gastronomicznego, w którym doszło do wypadku, nie chciał udzielić swoim pracownikom wsparcia. Dużo natomiast pomogli mieszkańcy Legnicy. "Koszty leczenia w klinice to około 15 tyś zł. Obecnie mam 10 tyś zł. Jestem bardzo wdzięczny organizatorom i ludziom, którzy tu dziś przyszli. Tym, którzy mnie znają i tym, którzy mnie nie znają. To chwyta za serce. Jak wrócę do zdrowia na 100% będę pomagał innym - deklaruje poszkodowany Jarek Dzimira.

Jednym z pomysłów działalności społecznej jest prowadzenie szkoleń z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Brak takiego przygotowania był przyczyną bezradności w sytuacji zagrożenia  - nie potrafiłam nawet odpalić gaśnicy - tłumaczy poszkodowana Dalia Abaid.

 

Dawid Stefanik

Zdjęcia (6)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Legnica