Dzisiaj jest poniedziałek, 3.08.2015

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk

Wiadomości

U kibiców zbierają przybory szkolne

U kibiców zbierają przybory szkolne piątek, 31.07.2015 10:00 Ośrodek Kibice Razem i fani piłki nożnej rozpoczyna zbiórkę przyborów szkolnych dla uboższych dzieci z Legnicy. Organizatorzy czekają na wszystko, co może przydać się od września zarówno tym najmłodszym, jak i tym starszym uczniom.

Ślub w stroju ludowym i z polonezem

Ślub w stroju ludowym i z polonezem sobota, 25.07.2015 19:04 Sandra i Andrzej poznali się w zespole Pieśni i Tańca Ziemia Legnicka, wyjechali z kraju, by po kilku latach wrócić w ważnym celu – wziąć ślub w Polsce w strojach ludowych, zgodnie z narodową tradycją w otoczeniu przyjaciół z zespołu. Było pięknie, kolorowo i ludowo.

Bezpłatne badania dla mężczyzn

Bezpłatne badania dla mężczyzn piątek, 10.07.2015 11:11 Urząd Miasta w Legnicy i Miedziowe Centrum Zdrowia ruszają z programem profilaktycznym w kierunku wykrywania raka gruczołu krokowego u mężczyzn. Projekt rozpoczyna się od 1 sierpnia, ale zapisy już trwają. Akcja jest dofinansowana przez fundację KGHM Polska Miedź.

Sezon urlopowy, okazja by zarobić

Sezon urlopowy, okazja by zarobić poniedziałek, 06.07.2015 09:36 Mielno, Szklarska Poręba, Sarbinowo czy Dębki to miejsca, w których legniczanie mogą popracować sezonowo. Czas urlopów powoduje, że branża gastronomiczna potrzebuje każdych dodatkowych rąk do pracy. Jako kucharz czy pomoc kuchenna można zarobić nawet 5 tysięcy złotych miesięcznie.

Opieka położnej przed porodem

Opieka położnej przed porodem środa, 10.06.2015 11:36 Wszystkie kobiety przed porodem mogą liczyć na pomoc położnej środowiskowo - rodzinnej. W Miedziowym Centrum Zdrowia w Legnicy położne prowadzą cykl spotkań przygotowujących przyszłe mamy do przyjścia dziecka na świat. Panie służą pomocą teoretyczną, praktyczną i wsparciem emocjonalnym.

Chrząszcze i motyle to jego życiowa pasja

Chrząszcze i motyle to jego życiowa pasja środa, 29.07.2015 12:13 Od kilkunastu lat Jerzy Pędziwiatr zbiera chrząszcze i motyle. Jego kolekcja jest już pokaźnych rozmiarów. Za owadami podróżuje nawet do Azji. Część jego kolekcji znajduje się w Australii. Nie może przewieść ich do Polski bo prawo w tej kwestii jest bardzo rygorystyczne.

Na działkach grozi suszą

Na działkach grozi suszą sobota, 25.07.2015 18:16 Przelotne opady i burze nie są wystarczające – mówią działkowicze, którzy martwią się o swoje ogrodowe uprawy. Bez odpowiedniej ilości wody nie najlepiej uprawia się ogórki, pomidory czy paprykę. Cierpią też kwiaty i drzewka owocowe.

Prehistoria i przyroda na wycieczce

Prehistoria i przyroda na wycieczce wtorek, 21.07.2015 13:00 Ośrodek Kibice Razem i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w ramach wakacyjnej akcji „Młody Kibic w Mieście” zorganizowały podopiecznym wycieczkę do lubińskiego Parku Wrocławskiego. Dzieci miały okazję poznać prehistorycznych bohaterów. Dinozaury podbiły ich serca.

Młody Kibic w mieście

Młody Kibic w mieście środa, 08.07.2015 14:58 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i ośrodek „Kibice razem” ruszają z wakacyjnymi zajęciami dla dzieci z Legnicy, które nie wyjeżdżają na wakacje. Pod hasłem „Młody kibic w mieście” przygotowano moc atrakcji sportowych, wycieczki, konkursy i zabawy taneczne. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Nowoczesne place zabaw na Piekarach

 Nowoczesne place zabaw na Piekarach poniedziałek, 06.07.2015 12:13 O dwa nowe place zabaw wzbogaciła się Spółdzielnia Mieszkaniowa Piekary i jej mieszkańcy. Za około 3 tygodnie ostatnie prace przy infrastrukturze dodatkowej zostaną zakończone. Miejsca są już udostępnione dla małych legniczan. Obecnie Piekary dysponują już 26 punktami, w których dzieci w różnym wie

Wspomagają młode mamy

Wspomagają młode mamy niedziela, 31.05.2015 11:43 Położne środowiskowo- rodzinne z Miedziowego Centrum Zdrowia w Legnicy opiekują się kobietami po porodzie. Poza wizytami domowymi, służą wsparciem w ośrodku, a w razie kryzysowych sytuacji rozmową przez telefon. Świeżo upieczone mamy mogą liczyć na pomoc m.in. w kwestiach karmienia, opieki nad nowor

W otwarte karty z Dorotą Purgal

W otwarte karty z Dorotą Purgal czwartek, 14.05.2015 11:00 O kondycji legnickich bibliotek i zamieszaniu wokół zamykania jednej z filii, o szkołach zawodowych i liceach oraz II Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata które odbyć się mają w Legnicy rozmawiamy z zastępcą prezydenta Legnicy Dorotą Purgal.

na bieżąco