Dzisiaj jest czwartek, 28.08.2014

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk

Wiadomości

Ku pamięci ofiar w Lubinie

Ku pamięci ofiar w Lubinie wczoraj, 12:45 Msza święta, kwiaty i uroczysty koncert – tak w powiecie lubińskim zostanie uczczona rocznica ważnych wydarzeń w mieście – Zbrodni Lubińskiej. 31 sierpnia minie 32 lata od chwili, gdy w mieście rozegrały się tragiczne dzieje.

Ponad miliard w pół roku

Ponad miliard w pół roku środa, 13.08.2014 20:36 Pierwsze półrocze dla KGHM przebiegło bez niespodzianek. Zgodnie z założeniami Polska Miedź zarobiła 1 miliard 119 mln zł. Dokonano tego dzięki trzymaniu się zaplanowanych kosztów i stabilnej produkcji

Kładka zniknęła, nowej nie będzie

Kładka zniknęła, nowej nie będzie niedziela, 10.08.2014 12:26 Kładkę nad Baczyną najpierw zamknięto, potem chciano ją zastąpić nową. Dziwnym trafem wykonawca prac wycofał się z nich w ostatniej chwili. W piątek 8 sierpnia mostek przestał w ogóle istnieć. Lubinianie nie mają co liczyć na nowy.

Legnicka huta źródłem inspiracji

Legnicka huta źródłem inspiracji piątek, 08.08.2014 11:50 Katody, anody i granule artystycznym kolażem. Hutę Miedzi Legnica odwiedziła polsko - holenderska grupa znawców sztuki i architektury. W warszawskich Łazienkach realizowany będzie projekt „Ogród XXI wieku z pawilonem wystawienniczym. Rewitalizacja obszaru Łazienki Królewskie”. Mogą się tam znaleźć

Legnickie dzieci też przebadają

Legnickie dzieci też przebadają czwartek, 07.08.2014 13:49 Dzieci z całego terenu Zagłębia Miedziowego mogą zgłosić się na badania profilaktyczne pod kątem wykrywania chorób nowotworowych. Konsultacje organizuje fundacja Polska Miedź a robi to w ramach programu Eko – Zdrowie prowadzonego przez KGHM.

Śmierć na K3

Śmierć na K3 poniedziałek, 04.08.2014 20:16 Na DK3 z Polkowic do Lubina doszło dziś po południu do śmiertelnego wypadku. Zginął pasażer renault prowadzonego przez kobietę, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Jak wynika z relacji świadków, przyczyną wypadku była nieuwaga innego użytkownika ruchu.

W Lubinie więcej zajęcy

W Lubinie więcej zajęcy przedwczoraj, 14:24 Lubińskie koło łowieckie Górnik wciąż wsiedla zające na terenie powiatu. Dziś wypuściło w okolicy miejscowości Ustronie kolejne 40 sztuk. Zwierzęta sprowadzono ze Słowacji. Ich zakup udał się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Lubinie.

Zemsta za wyrzucenie z imprezy

Zemsta za wyrzucenie z imprezy sobota, 23.08.2014 21:15 Wybił szybę w wejściu do klatki schodowej i podpalił drzwi do trzech mieszkań tylko po to, by wrócić na imprezę z której go wyrzucono. Interweniowała policja i straż pożarna. W chwili zatrzymania sprawca posiadał przy sobie marihuanę.

Lubin doczekał się hali

Lubin doczekał się hali środa, 13.08.2014 15:35 Dziś oficjalne otwarcie, a już w weekend inauguracyjna impreza sportowa – Memoriał im. Henryka Kruglińskiego – tak będą wyglądały pierwsze dni w nowej hali widowiskowo – sportowej w Lubinie, która powstawała od 2011 roku.

Tirem w polówkę

Tirem w polówkę wtorek, 12.08.2014 12:08 O dużym szczęściu może mówić kierowca polo, który uczestniczył dziś w kolizji na drodze krajowej nr 3 z Lubina do Legnicy. Kiedy zamierzał zjechać z trasy w kierunku Gorzelina miał stłuczkę z tirem

Łączą gastronomię ze sztuką

Łączą gastronomię ze sztuką niedziela, 03.08.2014 16:57 Lubinianie mogą podziwiać dzieła lokalnych artystów nie tylko w galeriach i domach kultury. Na ciekawy pomysł wpadł właściciel hotelu Skarbek, firma Lubinpex, która należy do grupy kapitałowej KGHM – w sali hotelowej zorganizowano wystawę prac związanych z kopalnią.

na bieżąco