Dzisiaj jest wtorek, 6.10.2015

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk

Wiadomości

Strzelali dla żołnierzy z AK

Strzelali dla żołnierzy z AK wtorek, 29.09.2015 11:00 W niedzielę w Złotoryi odbyły się I Charytatywne Zawody Strzeleckie im. Żołnierzy Armii Krajowej. W zmaganiach na strzelnicy obecni byli również legniczanie. Imprezę zorganizowali wolontariusze KGHM oraz złotoryjski klub strzelecki AGAT.

Męska Niedziela dla prawdziwych facetów

Męska Niedziela dla prawdziwych facetów piątek, 25.09.2015 07:30 Siłowanie się na rękę, wyciskanie ciężarów, pokaz kulturystyki, konkursy i mnóstwo innych atrakcji zaplanowano na niedzielne popołudnie w Galerii Piastów w ramach II edycji Męskiej Niedzieli. Wydarzenia pomogą w zbiórce datków dla podopiecznych legnickiego schroniska dla zwierząt.

Nauka - nie taki diabeł straszny

Nauka - nie taki diabeł straszny czwartek, 24.09.2015 12:53 Dolnośląski festiwal nauki zdominował legnickie szkoły i uczelnie. Niecodzienne wykłady i prelekcje połączone z pokazami odbywają się w kilku miejscach w Legnicy w czwartek i piątek. Jedną ze szkół, które zapewniły swoim uczniom wyjątkowe wrażenia jest II Liceum Ogólnokształcące.

ZUS wkracza do szkół

ZUS wkracza do szkół piątek, 11.09.2015 10:00 Trwa nabór do kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. W ubiegłym roku z zajęć skorzystali uczniowie trzech legnickich szkół. Tym razem zapisy trwają do końca września. Oprócz niezbędnej wiedzy uczniowie mogą zdobyć ciekawe nagrody rzeczowe w postaci tabletów czy audiobooków

Zbiorą pieniądze dla ubogich zdolnych

Zbiorą pieniądze dla ubogich zdolnych piątek, 02.10.2015 11:00 To już 11 rok z rzędu ZSO 2 im. Jana Pawła w Legnicy bierze udział w zbiórce publicznej fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W role kwestujących wcieli się 30 uczniów szkoły, którzy z puszkami na datki na ulicach Legnicy pojawią się już 5 października.

LEGNICA „Na wnuczka” i nie tylko

LEGNICA „Na wnuczka” i nie tylko wtorek, 29.09.2015 10:00 Komenda Miejska Policji w Legnicy i SM Piekary chcą uświadomić legniczan jakie niebezpieczeństwa czekają na nich ze strony oszustów. Na specjalnym spotkaniu w październiku organizatorzy będą uczulali jakimi metodami działają oszuści i jak ich rozpoznać.

Stosunki polsko - rosyjskie na scenie

Stosunki polsko - rosyjskie na scenie wtorek, 15.09.2015 12:00 W sobotę na legniczan czeka sporo atrakcji w Teatrze Modrzejewskiej. W ramach projektu edukacyjnego „Dymitriady” młodzież z Legnicy i Bolesławca zaprezentuje minispektakle. Będzie też okazja, by obejrzeć spektakl „Car samozwaniec”. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

LEGNICA Seryjny morderca czy psychicznie chory?

LEGNICA Seryjny morderca czy psychicznie chory? poniedziałek, 14.09.2015 13:00 Prokuratura Okręgowa w Legnicy potwierdziła, że Marcin K. podejrzany o sierpniowe zabójstwo małżeństwa przy ulicy Głogowskiej jest też mordercą, który w lutym tego roku zabił małżeństwo przy ulicy Oświęcimskiej. Sprawca przyznał się do tych zabójstw. Teraz będzie badany przez biegłych psychiatrów.

Poznaj tajemnice Skarbu Lasu Mnichów

Poznaj tajemnice Skarbu Lasu Mnichów środa, 09.09.2015 21:38 Góra Górzec nazywana przez miejscową ludność Kalwarią jest obszarem wyjątkowym dla całego regionu powiatu jaworskiego. Jest to miejsce atrakcyjne turystycznie za względu na usytuowanie w Parku Krajobrazowym Chełmy oraz bezcenny skarb, jaki kryje otaczający je las.

Pokonać grypę zanim przyjdzie

Pokonać grypę zanim przyjdzie wtorek, 08.09.2015 12:00 Rozpoczął się najlepszy moment na zaszczepienie się przeciwko grypie. Od września do listopada można przyjąć szczepionkę odpowiednio dobraną do tegorocznych szczepów tego wirusa. Szczepieniom powinny poddać się szczególnie dzieci i osoby starsze oraz te, które mają osłabioną odporność.

na bieżąco