Dzisiaj jest niedziela, 23.11.2014

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk

Wiadomości

Po wielu latach ściągnęli prezydenta do siebie

Po wielu latach ściągnęli prezydenta do siebie przedwczoraj, 09:48 Mieszkańcy Nowogródzkiej w Legnicy, by dojść do przystanku autobusowego po zmroku lub wczesnym rankiem mają do wyboru dwie drogi: albo w zupełnych ciemnościach utwardzoną drogą, albo w świetle latarni przez chaszcze i krzaki. O godne i bezpieczne poruszanie się walczą od lat. W końcu udało im się śc

Strażak ratownik na wagę złota

Strażak ratownik na wagę złota wtorek, 18.11.2014 13:20 Wydział Komunikacji w Legnicy, nieprzytomny mężczyzna, który potrzebuje pomocy, wielu ludzi wokół, ale z akcją ratunkową ruszył Paweł Dzimira, strażak z Państwowej Straży Pożarnej, a zarazem ochotnik z OSP ORW Pinoter. W chwili zdarzenia na szczęście był w pobliżu, by nieść profesjonalną pomoc.

Działkowcy wciąż walczą

Działkowcy wciąż walczą środa, 12.11.2014 12:35 Projekt obywatelski ustawy, która ma uratować altanki ogródków działkowych trafił już do Sejmu. Polski Związek Działkowców zebrał wymaganą liczbę podpisów. Marszałek zapewnił, że pierwsze czytanie będzie miało miejsce w styczniu. Nowa ustawa dotyczy ponad 4 tys. legnickich działek.

Szach, mat – przy Hutników bez wyjścia.

Szach, mat – przy Hutników bez wyjścia. poniedziałek, 10.11.2014 09:25 Wracamy do podwórza przy ulicy Hutników. Mieszkańcy wszystkich wspólnot spotkali się z przedstawicielami Urzędu Miasta. Próbowano znaleźć wyjście z patowej sytuacji. W konsekwencji spotkanie nie przyniosło rozwiązania. Mieszkańcy czują się pozostawieni sami sobie

I memoriał ku pamięci koleżanki

I memoriał ku pamięci koleżanki poniedziałek, 29.09.2014 09:28 Zorganizowany sobotę I memoriał Iwony Buczek we wspinaczce na trudność okazał się bardzo udaną imprezą. Na lubińskim kielichu pojawili się zawodnicy z Zielonej Góry, Warszawy Wołowa, Świebodzic, ale podium zdominowali wrocławianie

5 lat od historycznego NIE

5 lat od historycznego NIE piątek, 26.09.2014 07:57 W najbliższą sobotę 27 września przypadnie V rocznica referendum przeciwko planom budowy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego na złożu „Legnica”. Głosowali mieszkańcy pięciu gmin: Lubin, Kunice, Miłkowice, Ruja, Ścinawa i Prochowice. W 95% opowiedziano się przeciwko odkrywce.

Olimpiada Wiedzy o KGHM

Olimpiada Wiedzy o  KGHM wtorek, 23.09.2014 22:10 Rozpoczyna się Olimpiada Wiedzy o KGHM i regionie organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół im. Jana Wyżykowskiego. Po raz pierwszy mogą wziąć w niej udział uczniowie ze starego i nowego Zagłębia Miedziowego. Od tygodnia szkoły deklarują udział swoich uczniów w rywalizacji.

CISZA WYBORCZA!

CISZA WYBORCZA! sobota, 15.11.2014 15:47 W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie.

TV DAMI - NA ŻYWO

TV DAMI - NA ŻYWO piątek, 14.11.2014 18:31 Wprowadziliśmy udogodnienie dla wszystkich tych, którzy nie są abonentami telewizji cyfrowej VECTRA S.A. Teraz bez problemów na bieżąco możesz oglądać naszą telewizje na wszystkich urządzeniach mobilnych

Rozwój biznesu i wsparcie w jednym

Rozwój biznesu i wsparcie w jednym wtorek, 11.11.2014 08:51 Inkubator Przedsiębiorczości to nowoczesny kompleks biurowy, który lada dzień zostanie otwarty w Legnicy. Miejsce ma służyć lokalnym przedsiębiorcom, do których dyspozycji oddane będzie około 100 biur o różnej powierzchni. Inkubator ma być szansą na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.

Niemiecka młodzież w Legnicy

Niemiecka młodzież w Legnicy poniedziałek, 03.11.2014 18:35 Uczniowie II LO w Legnicy gościli niemieckich kolegów. Wizyta młodzieży z Niemiec odbywała się w ramach trwającej już od 17 lat wymiany międzyszkolnej. Dzięki takim projektom polska młodzież uczy się przede wszystkim języka, ale chodzi też o wzajemne poznanie kultur oraz nawiązanie przyjaźni.

Wybory samorządowe - iść czy nie?

Wybory samorządowe - iść czy nie? wtorek, 28.10.2014 11:55 Wybory samorządowe za niespełna 3 tygodnie, a część legniczan nie jest jeszcze zdecydowana czy w ogóle weźmie w nich udział. Ci, którzy wybierają się do urn mówią krótko – o przyszłości miasta trzeba decydować osobiście. Poprzednio frekwencja nie przekroczyła 49% głosujących. Jak będzie tym razem ?

Wygraj konkurs, zdobądź wiedzę i sprzęt

Wygraj konkurs, zdobądź wiedzę i sprzęt piątek, 03.10.2014 14:19 ZUS ogłosił konkurs dla młodzieży „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Mogą w nim wziąć udział uczniowie tych szkół, w których realizowane były „Lekcje z ZUS”. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody w postaci laptopów czy tabletów

Pływanie z Kawęckim

Pływanie z Kawęckim czwartek, 25.09.2014 20:21 W środę, 24 września, mistrz świata i Europy w pływaniu Radosław Kawęcki odwiedził uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej. Spotkanie z multimedalistą to symbo-liczna inauguracja kolejnej edycji zajęć w ramach programu KGHM EKO-Zdrowie.

na bieżąco