Dzisiaj jest piątek, 31.10.2014

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk

Wiadomości

I memoriał ku pamięci koleżanki

I memoriał ku pamięci koleżanki poniedziałek, 29.09.2014 09:28 Zorganizowany sobotę I memoriał Iwony Buczek we wspinaczce na trudność okazał się bardzo udaną imprezą. Na lubińskim kielichu pojawili się zawodnicy z Zielonej Góry, Warszawy Wołowa, Świebodzic, ale podium zdominowali wrocławianie

5 lat od historycznego NIE

5 lat od historycznego NIE piątek, 26.09.2014 07:57 W najbliższą sobotę 27 września przypadnie V rocznica referendum przeciwko planom budowy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego na złożu „Legnica”. Głosowali mieszkańcy pięciu gmin: Lubin, Kunice, Miłkowice, Ruja, Ścinawa i Prochowice. W 95% opowiedziano się przeciwko odkrywce.

Olimpiada Wiedzy o KGHM

Olimpiada Wiedzy o  KGHM wtorek, 23.09.2014 22:10 Rozpoczyna się Olimpiada Wiedzy o KGHM i regionie organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół im. Jana Wyżykowskiego. Po raz pierwszy mogą wziąć w niej udział uczniowie ze starego i nowego Zagłębia Miedziowego. Od tygodnia szkoły deklarują udział swoich uczniów w rywalizacji.

Za spacer po balkonach areszt i zarzuty

Za spacer po balkonach areszt i zarzuty wtorek, 23.09.2014 07:25 Użycie gróźb wobec policji i usiłowanie kradzieży – takie zarzuty postawiono pasjonatowi wspinaczki po balkonach dziesięciopiętrowego bloku na lubińskim Przylesiu. Jak się okazało, lubinianin ma już na swoim koncie kilka innych przestępstw.

Po balkonach na szczyty

Po balkonach na szczyty poniedziałek, 22.09.2014 09:21 Prawdopodobnie próbowali ukraść rower z balkonu. Dwóch młodych mężczyzn nie spodziewało się, że zostanie zauważonych przez policję. Jeden z nich znajduje się w policyjnym areszcie, bo zamiast zejść z balkonu w chwili zauważenia przez policjantów, postanowił uciekać…w górę. W ten sposób doszedł aż do

Wspinaczka ku pamięci koleżanki

Wspinaczka ku pamięci koleżanki piątek, 19.09.2014 09:17 Trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w I Memoriale Iwony Buczek. Będą to Otwarte Mistrzostwa Lubina we wspinaczce na trudność. Stowarzyszenie Miłośników Gór organizuje turniej, by upamiętnić Iwonę, która zginęła tragicznie w lipcu tego roku.

Badminton na skalę światową

Badminton na skalę światową środa, 17.09.2014 08:43 W Lubinie w najbliższy weekend odbywać się będą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie. Trzy dni w hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Odrodzenia będzie można podziwiać zawodników z całego świata.

Wybory samorządowe - iść czy nie?

Wybory samorządowe - iść czy nie? wtorek, 28.10.2014 11:55 Wybory samorządowe za niespełna 3 tygodnie, a część legniczan nie jest jeszcze zdecydowana czy w ogóle weźmie w nich udział. Ci, którzy wybierają się do urn mówią krótko – o przyszłości miasta trzeba decydować osobiście. Poprzednio frekwencja nie przekroczyła 49% głosujących. Jak będzie tym razem ?

Wygraj konkurs, zdobądź wiedzę i sprzęt

Wygraj konkurs, zdobądź wiedzę i sprzęt piątek, 03.10.2014 14:19 ZUS ogłosił konkurs dla młodzieży „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Mogą w nim wziąć udział uczniowie tych szkół, w których realizowane były „Lekcje z ZUS”. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody w postaci laptopów czy tabletów

Pływanie z Kawęckim

Pływanie z Kawęckim czwartek, 25.09.2014 20:21 W środę, 24 września, mistrz świata i Europy w pływaniu Radosław Kawęcki odwiedził uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej. Spotkanie z multimedalistą to symbo-liczna inauguracja kolejnej edycji zajęć w ramach programu KGHM EKO-Zdrowie.

Bieg o lampkę - znowu otworzą listę

Bieg o lampkę - znowu otworzą listę poniedziałek, 22.09.2014 11:05 Dziś, tj. 22 października, w poniedziałek o 20.00 pojawi się jeszcze jedna szansa na zgłoszenie się do Biegu Barbórkowego. Choć kilka dni temu listy zostały zamknięte, to z powodu niedopełnienia obowiązkowych formalności trochę miejsc się zwolniło. Teraz zdecyduje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Uciekła czy coś jej się stało? Pomóż szukać

Uciekła czy coś jej się stało? Pomóż szukać czwartek, 18.09.2014 14:36 Wyszła rano do szkoły i już nie wróciła. Od 15 września rodzina zamartwia się o 17 – letnią Klaudię Rękawiczną. Lubińska policja prowadzi już poszukiwania i zwraca z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu dziewczyny.

Pokazy Strongman, piwo i muzyka

 Pokazy Strongman, piwo i muzyka środa, 17.09.2014 08:29 Dwa dni koncertów, pokaz Strongman Lubin 2014, Jarmark Końca Lata, Przegląd Piw Regionalnych – to kilka z atrakcji, jakie będą miały miejsce obok hali widowiskowo – sportowej w najbliższy weekend w Lubinie. Na szereg imprez zaprasza Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe.

Turniej turniejem, ale liczy się zabawa

Turniej turniejem, ale liczy się zabawa poniedziałek, 15.09.2014 13:12 W turnieju o Puchar Przewodniczącego ZZPD KGHM zwycięzcami byli piłkarze – górnicy z Polkowic Wschodnich. Finał, jaki rozgrali był bardzo emocjonujący, a przewagę osiągnęli dopiero po rzutach karnych. Po trudach na murawie wszyscy świętowali na festynie integracyjnym

na bieżąco