Noc Muzealna w Legnicy

start 19.05.2018 godz. 17:00

Muzeum Miedzi

koniec 19.05.2018 godz. 23:00

Lokalizacja: Legnica

19 maja w całej Polsce muzea będą czynne wyjątkowo długo, będą darmowe i odwiedzą je tłumy turystów - nadchodzi „Noc Muzealna”. Co przygotowało Muzeum Miedzi w Legnicy?

W tym roku Noc Muzealna w Legnicy odbędzie się gównie w klimacie japońskim, który poznamy za pomocą zmysłów wzroku, słuchu, węchu i smaku! Muzeum zaprasza na wystawę o tematyce japońskiej, którą wzbogaci występ muzyków zaproszonych z Tokio, warsztaty origami i degustacja sushi. Naturalnie czynne będą wszystkie wystawy stałe m.in. o miedzi oraz czasowe jak „Pora na dobranockę” i „Świątynia Sławy”.

Muzeum zaprasza również na nocną wycieczkę po legnickim zamku z możliwością wejścia na średniowieczną wieżę św. Piotra (widoki na miasto z tarasu widokowego na wysokości 52 m są niezwykle imponujące!). Będzie także darmowa komunikacja do Legnickiego Pola do niedawno zmodernizowanego Muzeum Bitwy Legnickiej.

Muzeum wraz z Kolejami Dolnośląskimi zorganizowali również niespodziankę dla miłośników kolei. O godzinie 17:00 odbędzie zwiedzanie z przewodnikiem nieznanych pomieszczeń legnickiego Dworca Kolejowego oraz nietuzinkowa przejażdżka zabytkowym pociągiem Endolino, maskotką Kolei Dolnośląskich. Uwaga! Jest tylko 30 miejsc na zwiedzanie dworca i przejażdżkę pociągiem. Darmowe wejściówki dla pierwszych 30 osób można odebrać dzień przed Nocą Muzealną w kasie Muzeum Miedzi.

Szczegóły na plakacie

 

 

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Legnica