Walentynki w Jaworze z Elą Dębską i utworami Cohena.

start 17.02.2018 godz. 19:00

Europejskie Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze

Lokalizacja: Jawor, Rynek 5

17 lutego  Europejskiego Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze zaprasza na walentynkowy koncert Eli Dębskiej oraz Marek Waszczyński Band.

Ela Dębska interpretacją twórczości Cohena zajmuje się od lat, zaczynając od współpracy z Maciejem Zębatym. Razem zagrali setki koncertów w Polsce i na świecie poświęconym twórczości Leonarda Cohena. W listopadzie 2012 r. ukazała się jej płyta koncertowa „Kochałam cię dziś rano/I loved you in the Morning”, na którą składają się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory. Jak przyznała artystka w wywiadzie z 2017 roku: 

Moja przygada z twórczością Leonarda Cohena zaczęła się od współpracy z Maciejem Zębatym, dzięki niemu przesiąknęłam tą muzyką. Jedną z pierwszych wykonanych aranżacji była piosenka „Maleńka nie można się żegnać w ten sposób”. Twórczość Cohena to poezja, której nie można tak po prostu przygotować i grać. Trzeba do niej dojrzeć, wczuć się i zrozumieć Cohena, jego metafizykę i idee buddyzmu, które z niego emanują- trzeba to przetrawić. O wyjątkowej głębi twórczości świadczy choćby utwór „Alleluja”, który powstawał osiem lat. W aranżacjach twórczości Cohena korzystam z przekładów, jakie dokonał Maciej Zębaty, artysta, który chyba najlepiej pojmował i aranżował poezje Leonarda w Polsce, a ja miałam okazje rozwijać się u jego boku. Teraz obaj są już w innej rzeczywistości. Kiedy nie ma Cohena z nami, to jest już jakoś inaczej na koncertach. Robi się taka pustka, lecz jego utwory żyją inaczej. Do wykonania muzyki Cohena używamy basu, kontrabasu, gitary elektrycznej i akustycznej, oraz akordeonu. Wydaje mi się, że gdyby Cohen urodził się w Polsce w tamtych latach, to na swoich koncertach także używałby tego wyjątkowego instrumentu, jakim jest akordeon.

autor: Dawid Steafnik (publikacja pierwotna laikart.pl)

17 II 2018, godz. 19:00

Bilet wstępu: 10 zł.
Rezerwacje pod nr: 76 870 33 26 / 76 870 71 41 / 605 835 292

Dawid Stefanik

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Legnica